از درخواست «ازدواج مجدد» تا «جهیزیه»، فقط برای «مسمومیت چشم»

[ad_1]

بر اساس آمارهای موجود، بیشترین طلاق در چهار سال اخیر در پنج سال اول زندگی مشترک آنها رخ داده است، اما کارشناسان می گویند تعداد زوج هایی که به دلایل موجه تصمیم به طلاق گرفته اند، تعداد زوج هایی است که فقط می خواهند طلاق بگیرند. صندلی، لجاجت و لجاجت و به اصطلاح «حساب کار زوجه» در تقاضای «نفقه»، «جهیزیه» و حتی درخواست «ازدواج مجدد» و در نهایت طلاق کم نیست، در حالی که مهر جدایی روی شناسنامه کارت این مردان و زنان در حال طلاق هستند، آنها هرگز به طلاق فکر نمی کردند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، بیش از 30 هزار طلاق در 6 ماهه نخست امسال برای زوجینی که ازدواجشان کمتر از پنج سال به طول انجامیده است، به ثبت رسیده است که از این تعداد 19.7 درصد طلاق های طولانی مدت بوده است. مدت قانونی کمتر از یک سال است.

از درخواست برای

اگرچه آمار دقیقی از دلایل موجه و گاه غیرموجه این طلاق ها در دست نیست، اما به گفته حقوقدانان و روانشناسان بر اساس تجربیات و مشاهدات، در بسیاری از موارد به ویژه در سال های اولیه زندگی مشترک و در بین زوج های جوان تر مانند متولدین دهه 70 شمسی. مشاهده می شود که زوجین با کوچکترین اختلاف و از نظر خود تنها به قصد «تنبیه» همسر یا گرفتن «زهر چشم» و نشان دادن «حق با کیست» با هم وارد روند «کلیت» شده اند، متوقف نشوید. صحبت کردن و در نهایت طلاق بدون هیچ انگیزه اولیه.

از درخواست «ازدواج مجدد» تا «جهیزیه» فقط برای «مسمومیت چشمی»

سمیرا مقدسی، وکیل پایه یک دادگستری وی با بیان اینکه انعطاف و استقامت نسل جدید نسبت به نسل های گذشته بسیار کاهش یافته است، درباره تجربه خود در برخورد با مراجعینی که بدون قصد جدایی وارد روند طلاق شده اند، به ایسنا گفت: در بسیاری از موارد شاهد آنها بودم، زنان. و شوهر به قصد «مودبانه» رفتار زن با زن وارد دعوای طلاق شد و در نهایت زن به خواسته زن یا شوهر عمل کرد و حتی یک درصد هم به طلاق فکر نکرد. مثلاً زوجه بدون مراجعه به مشاور یا بدون مشورت با خانواده مسن برای حل مشکلات، تقاضای نفقه یا مهریه می کند و شوهر از مرد فقیر تقاضا می کند که او را دست کم نگیرد. حتی در مواردی شوهر به دلیل آزار و اذیت زن و به عقیده او «چشمش را مسموم کرده» از زن برای ازدواج مجدد شکایت می کند.

به گفته مقدسی، دعوا آنقدر بالا می گیرد که این زوج در نهایت ناخودآگاه راهی برای طلاق و جدایی پیدا می کنند، در حالی که این زوج اصلاً قصد طلاق را نداشتند.

زوج «کل» فقط برای اینکه حرفشان را روی صندلی بگذارند

این وکیل دادگستری ادامه داد: تصور یکی از این محفوظات این است که اگر زوجی به وادی مسائل حقوقی و طرح دعوی بیفتد، از آن محروم نمی شود و ضایع نمی شود، بنابراین هر دو دعوی را مطرح می کنند. ” اصولا زن و مرد تا زمانی که دعوای حقوقی مطرح شود، یکدیگر را می بخشند، اما زمانی که پا جای پای آنها به دادگاه و اطرافیانشان می گذارند، آشنایان و خانواده متوجه دعوای یکی از زوجین می شوند، زن و شوهر دیگر فقط برای اینکه ثابت کنند که هستند. درست. و برای اینکه نشان دهند قانون به آنها عدالت داده است تا آخر راه طلاق پیش می روند.

وی بیشتر این لجبازی ها را ناشی از بی تجربگی زوجین و از سوی دیگر ناآگاهی از مهارت های همزیستی می داند که در نهایت با کوچک ترین مشکلی به جای حل مشکل، بنیان خانواده را زیر و رو می کند. طلاق .

به فردی که در رابطه زناشویی مورد ظلم قرار گرفته است توصیه نمی کنیم که در زندگی مشترک صبر داشته باشید.

مقدسی با تاکید بر اهمیت مشاوره قبل از طلاق خاطرنشان کرد: برخی از زوجین برای بهبود زندگی خود تمام راه را طی کردند، با مراجعه به روانشناس و مشاور سعی در بهبود زندگی خود داشتند اما در نهایت به دلیل ظلم هایی که به آنها لو رفت، تصمیم به طلاق گرفتند. به فردی که در رابطه خارج از ازدواج به او ظلم شده است، صبر در زندگی مشترک را توصیه نمی کنیم. در این شرایط به زوج ها توصیه نمی کنیم که هیچ اتفاقی را در زندگی مشترک خود بپذیرند و در زندگی مشترک بمانند. اما مرز باریکی بین صبر، کنار هم ماندن و جدایی وجود دارد. در واقع زوجین باید به دنبال حقوق خود در زندگی مشترک باشند، اما باید به روش صحیح و پس از امتحان همه راه حل ها تصمیم به طلاق بگیرند و در طلاق عجله نداشته باشند.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه زوجین باید مهارت های زندگی و حل مسئله را بیاموزند، روانشناسان به حل اختلاف پاسخ می دهند و شخصا با مشاوره نتیجه مثبتی را دیدم، به زوجین توصیه کرد که تا حد امکان روند طلاق را به تعویق بیاندازند. یک روانشناس زیرا مشاوران به خوبی می دانند که چگونه زوج ها را به مسیر اصلی بازگردانند.

به جای «حل کردن» مشکلات، مشکلات را «پوشیدن» کنید

محمدابراهیم تکلو، روانشناس وی به ایسنا گفت: متأسفانه برخی از زوج ها به جای “حل” مشکلات، مشکلات خود را به دوش می کشند و در نهایت با مشکلات حل نشده مواجه می شوند.

این روانشناس درباره انباشته شدن «مشکلات حل نشده» زوج ها و تاثیر آن بر لجبازی ادامه داد: زوج هایی که وارد این فاز می شوند به دلیل عقده ها و مشکلات حل نشده قبلی درگیر یکنواختی و لجبازی می شوند. بسیاری از مشکلات و مسائل حل‌نشده‌ای که زوجین نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت هستند و خود را وقف حل آن نکرده‌اند یا نتوانسته‌اند حل کنند، در حال انباشته شدن هستند، زیرا می‌توان برخی از اختلافات را با گفت‌وگوی مؤثر بین زوجین حل کرد. و تفاوت ها را درک کنید..

گفت و گوی «حق به طرف» اولین گام به سوی جدایی است

به این ترتیب وی با بیان اینکه نوع گفتگوی زوجین در مورد تنوع دیدگاه ها نیز بسیار مهم است، بیان کرد: گاهی پیش می آید که نوع گفتار یکی از همسران درست است و همسر از این گفتار انتقام می گیرد. حتی در این شرایط زوجین برای اثبات حق با خود و دست کم نگرفتن به طلاق و جدایی می روند.

به گفته وی، در چنین مواقعی زوجین بدون داشتن مهارت حل مسئله و مکالمه صرفا برای اینکه حرف بزنند از هم جدا می شوند.

وی با تأکید بر اهمیت حفظ «احترام» و «حیثیت» زوجین در صورت بروز اختلاف، ادامه داد: وقتی به اصطلاح به روی هم باز می‌شود، مردم دیگر چیزی نمی‌گویند و نمی‌گویند. وقتی ظرف آبرو و احترام بین زوجین خراب می شود، جمع آوری آن مشکل می شود.

اهمیت بلوغ عاطفی و روانی برای ازدواج

این روانشناس در قسمت دوم سخنان خود با بیان اینکه رفتارهای عاطفی در زمان اختلاف می تواند منجر به طلاق شود، درباره اهمیت بلوغ عاطفی و روانی برای ازدواج گفت: به نوعی می توان گفت که این افراد عاطفی ندارند. و بلوغ روانی “آنها با مسائل و مشکلات به درستی برخورد می کنند و هیجانات خود را مدیریت و کنترل می کنند. زوجین برای حل مشکلات بدون جهت گیری باید با یکدیگر صحبت کنند و مشکل حل مسئله و گفتگو را بدانند. نباید مشکلات کوچک را دست کم بگیرند و بی میل هستند. برای ابراز ناراحتی های کوچک.گاه سوء تفاهم هایی که از دیدگاه متفاوت زوجین ناشی می شود.گاهی اوقات همسر ناراحت می شود زیرا همسرش حتی از اشتباه خود آگاه نیست و بدون نیت بد آن را انجام داده است.از طرفی لحن ابراز ناراحتی ها و مشکلات باید مهربان باشد تا همسر قبل از حرف زن یا شوهر بیمه نشود.

تاثیر اختلالات شخصیت بر لجبازی و در نهایت طلاق

فسخ دعوای زوج = ضرر؟

وی در بخش دوم سخنان خود همچنین درباره تاثیر اختلالات شخصیت بر تعارض و طلاق توضیح داد: برخی از اختلالات شخصیت مانند خودشیفتگی یا اختلال شخصیت مرزی و ناپایدار منجر به ناتوانی در نگاه و تحلیل صحیح مسائل و تضادها می شود. جدایی و جدایی برخی نیز بر این باورند که اگر نتوانند قول خود را بدهند، نبرد را باخته‌اند، زیرا تسلیم شدند و همسر خواستند. این افراد ضرر طبیعی در زندگی را مساوی با ضرر می دانند زیرا از کودکی به آنها گفته می شد که مرد نباید برای زن باج بدهد، مرد باید قوی باشد و مردی که زن را دست کم می گیرد مرد نیست یا مرد. باید یک معشوقه زن خرید، مرد کسی است که باید برای آشتی پیش قدم شود و یک زن دوست داشتنی را بکشد و فقدان گرفتاری ها و مشکلات زندگی می تواند مردانگی یا زنانگی را زیر سوال ببرد.

این روانشناس همچنین دخالت خانواده ها و تحمیل نظرات آنها را یکی دیگر از عوامل شکل گیری این طلاق ها دانست، به طوری که گاهی دیده می شود خانواده ها با اظهاراتی مانند کیانیا و الا ازت و بی اعتنایی فرزندان خود را به طلاق می فرستند. آن ها رانندگی میکنند.

تکلو در پایان سخنان خود بر اهمیت مشاوره قبل و بعد از ازدواج به زوجین تاکید کرد و گفت: طلاق ذاتاً برای زن و شوهر مضر است بنابراین طلاق نباید عجولانه باشد. حتی اگر زوجین به جایی رسیده اند که نیاز به پایان دادن به رابطه دارند، جدایی باید به دور از احساسات و عواطف انجام شود و پس از صحبت صحیح با یکدیگر با خانواده ها و مشاوران و روانشناسان صحبت کنند تا افراد کمتر تحت تأثیر قرار گیرند. .

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.