آیا پروتئین های گیاهی باکتری ها را از بین می برند؟

[ad_1]

محققان آزمایشگاه ملی بروکهاون در ایالات متحده در یک مطالعه اخیر پروتئین گیاهی را شناسایی کرده اند که سلول های باکتریایی را از بین می برد. کشف این مدل جدید ضد باکتری می تواند منجر به توسعه داروهای جدید شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از STD، در یک مطالعه اخیر، محققان آمریکایی از کشف یک پروتئین غیرعادی خبر دادند که برای باکتری ها کشنده است. کشف یک پروتئین غیرمعمول که سلول های باکتریایی را از بین می برد، می تواند به مکانیسم توسعه برخی آنتی بیوتیک ها کمک کند و راه را برای توسعه داروهای جدید هموار کند.

در مطالعه‌ای که یافته‌های آن در ژورنال PLOS ONE منتشر شده است، دانشمندان توضیح دادند که چگونه پروتئینی که به طور تصادفی ایجاد شده بود، عملکرد گروهی از آنتی‌بیوتیک‌های آمینوگلیکوزید را تقلید می‌کند.

پروتئین تازه شناسایی شده می تواند به عنوان الگویی برای دانشمندان برای رمزگشایی از خواص کشنده این داروها بر روی باکتری ها باشد و راه را برای توسعه آنتی بیوتیک های جدید هموار کند.

پل فریموت، زیست شناس در آزمایشگاه ملی بروکلین که رهبری این مطالعه را بر عهده داشت، گفت: شناسایی اهداف جدید در باکتری ها و استراتژی های جایگزین برای کنترل رشد باکتری ها از زمان کشف اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. باکتری ها در برابر چندین آنتی بیوتیک معمولی مقاوم می شوند و بسیاری از دانشمندان و پزشکان نگران احتمال اپیدمی های بزرگ این باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک هستند.

آیا پروتئین های گیاهی باکتری ها را از بین می برند؟

فرموت گفت: «آنچه ما کشف کرده‌ایم تا تبدیل شدن به یک دارو فاصله زیادی دارد، اما اولین قدم این است که مکانیسم آن را درک کنیم. ما یک پروتئین واحد را شناسایی کرده‌ایم که اثر ترکیبی ترکیبی از پروتئین‌های غیرعادی تولید شده در درمان باکتری‌ها با آمینوگلیکوزیدها را تقلید می‌کند. این به ما راهی برای مطالعه مکانیسم کشتن سلول های باکتریایی می دهد. با گذشت زمان، خانواده جدیدی از مهارکننده ها می توانند ایجاد شوند که همین کار را انجام دهند.

محققان آزمایشگاهی که معمولاً بر تحقیقات مرتبط با انرژی تمرکز می‌کنند، در ابتدای پروژه به کشف جدیدی فکر نکردند که به نفع سلامتی انسان باشد. اشریشیا کلی برای مطالعه ژن های دخیل در ساخت دیواره سلولی گیاه استفاده شده است.

این تحقیق می تواند به دانشمندان کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه ماده گیاهی (زیست توده) را به سوخت های زیستی کارآمدتر تبدیل کنند. در این مطالعه، زمانی که محققان بیان یک ژن گیاهی خاص را فعال کردند و به باکتری‌ها اجازه دادند پروتئین تشکیل دهند، رشد سلولی بلافاصله متوقف شد.

فرموت گفت: «این پروتئین اثر سمی حاد روی سلول ها داشت. تمام سلول ها در عرض چند دقیقه پس از بیان این ژن از بین رفتند.

محققان دریافته اند که یک سم به هیچ وجه یک پروتئین گیاهی نیست، بلکه مجموعه ای از اسیدهای آمینه (بلوک های سازنده پروتئین) است. بر اساس یافته های فعلی، تنها یک پروتئین غیر معمول ممکن است برای یک اثر سمی کافی باشد. نتایج این آزمایش‌ها نشان می‌دهد که این پروتئین تک گیاهی غیرمعمول سلول‌ها را با همان مکانیسمی که ترکیب پیچیده‌ای از پروتئین‌های غیرمعمول تولید شده توسط آنتی‌بیوتیک‌های آمینوگلیکوزید تولید می‌شود، می‌کشد، اما مکانیسم دقیق مرگ سلولی همچنان یک راز باقی مانده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.