آموزش حضوری در مدارس تهران چگونه خواهد بود؟

[ad_1]

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، تمامی مدارس و نواحی آموزشی شهر تهران باید از ۱۴ فروردین ماه برای همه دانش آموزان کلاس حضوری بر اساس دستورالعمل بهداشتی برگزار کنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس مصوبه ششم فروردین ماه امسال ستاد مبارزه با کرونا که می‌گوید «از 14 فروردین 1401 کلیه مدارس و دانشگاه‌های کشور باید حضوری اقدام کنند». در 4 آوریل، وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل حضور در مدارس را به ادارات آموزش و پرورش استان ها منتشر کرد.

بر اساس این دستورالعمل حضور ارائه دهندگان با توجه به برنامه هفتگی مدارس اجباری و کلیه فعالیت های آموزشی مربیان، معلمان، معلمان و دانش آموزان در کلیه مقاطع تحصیلی و کلیه دوره ها به صورت حضوری و با رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط، استفاده صحیح از ماسک و تهویه کلاس تضمین خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در این خصوص تاکید کرد: مدیران باید تمام تلاش خود را برای بسترسازی برای حضور همه دانش آموزان در مدارس از چهاردهم فروردین ماه به کار گیرند. معلمان، مربیان، مربیان و دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی که به صورت حضوری تدریس می کنند، باید با رعایت پروتکل های بهداشتی، بهداشت فردی و استفاده از ماسک دانش آموزان را به شدت رعایت کنند.

نوری همچنین از مدیران مدارس خواست تا مدیریت کنند تا دانش آموزان دارای علائم یا بیماری عروق کرونر قلب و افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای با تایید پزشک و رضایت والدین از محیطی شاد آموزش های لازم را دریافت کنند.

روند آموزش حضوری در مدارس پایتخت

به گفته علیرضا کریمیانا مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، با توجه به درخواست های شهروندان و بررسی های انجام شده، تاکید رئیس جمهور و دستور وزیر آموزش و پرورش و بر اساس مصوبات ستاد عملیاتی ستاد کل کشور، کلیه مدارس و نواحی آموزشی شهر تهران از 14 فروردین موظف به برگزاری کلاس های حضوری برای تمامی دانش آموزان طبق دستورات پزشکی هستند.

وی در جلسه هماهنگی بازگشایی مدارس که با حضور اعضای شورای معاونین و مدیران نواحی آموزشی شهر تهران برگزار شد، بازگشایی مدارس در ستاد کشوری را در مقابله با کرونا مورد تاکید قرار داد. 14 فروردین طبق دستورات پزشکی معتبر است.

کریمیان درباره کاهش ابتلا به بیماری های عروق کرونر و همچنین حجم قابل توجه تزریق واکسن و توجیه مدیران شهرستان ها و مدارس گفت: شرایط برای حضور در کلاس ها فراهم شده است. بر اساس جمع بندی انجام شده، دانش آموزان هنگام استفاده از ماسک باید در کلاس حضور داشته باشند. مدیران مدارس نیز باید سیستم مراقبت های بهداشتی را افزایش دهند و اگر دانش آموزی علائم بیماری را داشت، آن را از سایرین متمایز کنند.

وی همچنین تاکید کرد: تمامی مدارس باید از تهویه مناسب برخوردار باشند و مدیران مدارس نیز بر تزریق واکسن کرونا تاکید و تشویق کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.