آموزش جوشکاری Co2 به زبان فارسی

آموزش جوشکاری Co2 به زبان فارسی
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

این نازل ها بر روی پایه نازل ۱۵ و ۲۴ و ۲۵ و ۳۶ بسته می شوند. جهت جلوگيري از چسبيدن جرقه ها به داخل شعله جوش و اطراف نازل سيم جوش در ابتدا و همچنين در فواصل بين كار و بعد از تميز نمودن آثار جرقه ها از اسپري ضد جرقه استفاده گردد. فاصله نوك نازل سيم جوش تا نوك شعله هنگام مصرف ازگاز CO2 به ميزان mm2 و هنگام استفاده ازاين گاز با مخلوطي ازآرگون mm8 داخل تر باشد. جهت مصرف عرضه میگردند . 9- کابل سه فاز به همراه سيم ارت جهت اتصال به زمين ضروري است. 7- به هيچ وجه نبايد از گازوئيل جهت کار يا شستشو استفاده کرد. همچنین، با خرید دستکش جوشکاری به قیمت عمده، در هزینه های تهیه محصول صرفه جویی خواهید کرد. روکش کابل های دستگاه باید حتما پلاستیکی باشد و کابل از منبع فاصله مناسبی داشته باشد. از ویژگیهای دیگر آرگون این است که به عنوان یک گاز نجیب شناخته میشود، گازهای نجیب بی بو، بی رنگ و یکنواخت هستند و چون واکنش پذیری شیمیایی کمی دارند مگر اینکه در شرایط تشدید قرار بگیرند برای جوشکاری گزینه مناسبی هستند.

جوش کاری آرگون

این روش جوشکاری یک روش سریع میباشد که غالبا در صنعت خودروسازی ، به ویژه برای جوش دادن بدنه خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. تا به حال تعدادي از قطعات و اتصالات فلزي مهم و ايمني دربدنه خودرو در اثر ايجاد بعضي عيوب در فلز جوش يا منطقه مجاور آن شكسته شده و موجب خسارات مالي و جاني فراواني شدهاند. دراثر سوختن و بخار شدن ايجاد دود سفيدي ميكند كه مشكلات تنفسي و عدم رويت كامل عمليات جوشكاري را براي شخص جوشكار به وجود ميآورد. البته بعضي از پارامترها در اختيار كنترل ما نيست به عنوان مثال اگر بدنه در ايستگاه قبل با دقت و توجه كم مونتاژ شده باشد و ورق مورد نظر براي جوشكاري داراي فاصله هوايي باشد جوشكار ناچار است به دليل به وجود نيامدن توقف در خط هر طور كه شده پروسه جوشكاري فلز روي بدنه و محل مورد نظر انجام دهد . عيوب جوش CO2 در اثر عوامل مختلف و متفاوت اعم از اتصال، مناسب نبودن مواد مصرفي شامل فلز قطعهكار، گاز CO2، سيم جوش مصرفي و پارامترهاي جوشكاري مانند ولتاژ، جريان سرعت تغذيه سيم، قطر، سرعت حركت تورچ، نوع دستگاه و عدم مهارت جوشكار در نحوه انجام عمليات جوشكاري و نيز پيشگرم و يا پسگرم كردن ميتوان نام برد.  This c ontent was gener​ated by G​SA  Con tent Gener ator Demov᠎er sion.

2. برای جوشکاری آلیاژ و فلزات مختلف همچون آلومینیوم، مس، چدن، برنج و غیره بسیار مناسب میباشد. در تولید وسایل مختلف در صنایع غذایی جوش آرگون نقش کلیدی را ایفا می نماید. البته توجه داشته باشید که اگر مقدار حرارت تورچ جوش آرگون زیاد باشد امکان دارد باعث ذوب شدن بیش از حد فلز شود و در نهایت فلز شما کثیف خواهد شد. سیم جوش ها معمولاً با قطر 61 یا 91 سانتیمتر و به صورت کلافی موجود بوده و در ASW بر اساس نحوه ی کاربرد، ترکیبات شیمیایی، قطر سیم ها، نوع و مقدار جریان ومسائل دیگر طبقه بندی می شوند. 4. دستکش دارای بروشور راهنما است تا در صورت ایجاد هر گونه خطر، در حین استفاده از آن، جلوگیری شود. ۲- دارای نمای جوش زیبا و جرقه کم سیم جوش در قطر های ۰٫۸ , ۱ , ۱٫۲ , ۱٫۶و… سیم های co2 دارای قطرهای 6/0 و 8/0و 1 و 2/1 و 5/1میلیمتر می باشد . 5. دارای ساق های بلندی است و از دستان فرد جوشکار در برابر جوشکاری محافظت می کند. جریان های خیلی بالا برای بدست آوردن انتقال اسپری (حدود ۵۶۰ آمپر برای ۲ میلی متر الکترود) احتیاج است.

جوشکاری آرگون

کیفیت نازل ها قسمت خیلی خیلی مهم در جوشکاری است که اکثریت متاسفانه به قیمت این محصولات بیشتر از کیفیت توجه می کنند . چرم بزی در عین مقاومت و توان محافظت بالایی که در برابر حرارت دارد بسیار منعطف است. در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که جوش co2 از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است ولی در درز جوشها و سازه هایی که استحکام بالا نیاز است توصیه نمی گردد و استاندارد ایزو هم ایراد می گیرد . برای جوش زدن فلز به وسیله گاز اکسیژن و نیتروژن، نباید اتمسفر تحت تاثیر قرار گیرد تا از این طریق محافظت گاز co2 از محل مشعل جوشکاری در حوضچه جوش تامین گردد. 13- منبع نيرو بايد در يک مکان امن يا يک سطح صاف و مطمئن قرار گيرد، لزوما نبايد در کنار ديوار باشد. 1. این محصولات، هنگام استفاده از ابزارآلات جوشکاری مواد مختلف، مورد استفاده قرار می گیرند. بیش از هر فرآیند جوشکاری قوس، فلزات و آلیاژهای فلزی را جوش می دهد.

دستکش های چرمی برای حفاظت در برابر جرقه، شعله و فلزات مذاب حاصل از عملیات جوشکاری، برشکاری، لحیم کاری و ریخته گری بکار می روند. در صورت استفاده از جریان متناوب، با استفاده از گاز آرگون، کیفیت جوش بالا و ظاهر خوب حاصل می شود. 1- سیم خروجی نباید دو پهلو (بیضی) شده باشد در این صورت (بیضی شدن) قوس به جای شکل زنگوله ای تبدیل به شکل تبری می گردد و باعث پاشش جوش به اطراف می شود دو پهلو شدن را به صورت چشمی وبا لمس دست وبا استفاده از کولیس می توان تشخیص داد. تزریق سیم جوش پرکننده از فضای بیرون قوس انجام می شود که این تکنیک هم باعث می شود تا کمترین اغتشاش را در فضای جوشکاری شاهد باشیم. به فلزاتی که با جوشکاری به هم متصل میشوند (بیس متال) و به فلز پرکننده نقاط جوش ( فیلر) میگویند. ۱- بعلت ینکه تزریق فلز پرکننده از خارج قوس صورت میگیرد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت جوشکاری آرگون با اینورتر معمولی.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.