آخرین وضعیت غارهای پرخطر برج میلاد، بابک زنجانی و دریا

[ad_1]

شهردار منطقه 2 آخرین وضعیت چاه های معروف به بابک زنجانی، برج میلاد و دریا را تشریح کرد.

مهدی صالحی در گفت وگو با ایسنا، وی در خصوص وضعیت غارهای منطقه 2 با بیان اینکه در منطقه 2 حدود 20 غار وجود دارد که بررسی های آنها نشان می دهد که 5 غار پرخطر وجود دارد، گفت: اقدامات مختلفی برای حفاظت از غارهای پرخطر در منطقه انجام شد. بحث شد، بنابراین، “دریا” که برای سال ها رها شده بود و به سطح بالایی از خطر رسیده بود، متعاقبا سازماندهی شد، اما اکنون تثبیت در حال انجام است و آخرین گزارش پایداری نسبی غار را نشان می دهد.

وی گفت: دو حلقه چاه از جمله چاه مرزداران که مدت ها رها شده بود نیز دچار آبگرفتگی شد که این مهم رخ داده و سقف های آن ریزش شده و دیگر غار خطرناکی محسوب نمی شود.

صالحی درباره وضعیت غار موسوم به «بابک زنجانی» نیز گفت: غار «ایران زمین» معروف به غار «بابک زنجانی» در حال حاضر طبق اسناد و مدارک ما به وزارت نفت تحویل داده شده و اخطارهایی دریافت کردیم. تعیین تکلیف جالب اینجاست که تاکنون گزارشی فنی که حاکی از خطرناک بودن غار باشد، نداشته ایم. غار متروکه به این معناست که در آن کار ساختمانی انجام نمی شود و نیاز به تعیین تکلیف است.

یک «ایران زمین» خوب صاحب مشخصی دارد

وی ادامه داد: غار «ایران زمین» صاحب مشخصی دارد و این وزارتخانه باید نسبت به تکمیل ساخت در غار اقدام کند.

«برج میلاد» به شهرداری تهران واگذار شد

این غار مانند گذشته خطرناک نیست

صالحی در خصوص وضعیت برج میلاد با بیان اینکه خوشبختانه این غار به شهرداری تهران تحویل داده شده و اکنون مسئول ویژه آن است، افزود: این غار در دستور کار رفع خطر است و شرکت ها در حال رفع تهدید هستند. تثبیت دیواره ها آغاز شده است و این غار دائما تحت نظر است و می توان گفت که این غار مانند گذشته خطرناک نیست.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.